• info@dursunlarhavalandirma.com
  • 0507 496 61 11

Elektrostatik Filtre

Elektrostatik Filtre

Elektrostatik filtre; endüstriyel mutfaklarda yer alan davlumbazlardan çıkan duman, yağ ve aynı zamanda tekstil, sanayi gibi sektörlerde de meydana gelen duman, yağ, toz gibi parçacıkları tutmaya yarayan bir filtreleme sistemidir. Bununla birlikte baca ihtiyacına gerek olmayan endüstriyel mutfak ya da üretim tesislerinden çıkan duman ve koku çevreyi rahatsız etmeyecek boyutlara geldiği kadar baca yangınlarından meydana gelen sorunlara da çözüm olacak kadar güçlüdür. Günümüzdeki uygulama alanlarının oldukça geniş olduğu farklı alanlarda projeler oluşturulur. Profesyonel mühendislik sistemi tarafından geliştirilen bu sistemler sayesinde birçok sorun da çözüme kavuşturulur.
 
Çevrede oluşan yağ, koku ve duman sorunlarından meydana geçen çevre kirliliği her geçen gün artmakta olup iyileştirme çabalarının da zorunlu hale getirilmesi görülmektedir. Endüstriyel mutfak bacaları ve fabrikalardan çıkmakta olan zehirli ve kirli dumanlar doğal çevreyi fazlasıyla olumsuz etkilediği gibi insan sağlığını da tehdit etmektedir. Ayrıca birçok hastalığa da yol açmaktadır.
 
Elektrostatik Filtre Nerelerde Kullanılır
 
Bu gibi durumlar karşısında özellikle de sanayi ve endüstri sektörlerinde ortaya çıkan kötü hava bulutlarının yok edilmesi adına çeşitli havalandırma sistemleri kullanılmaktadır. Özellikle sanayi ve endüstri tarafından daha çok hissedilen bu olumsuzlukları önlemek amacıyla elektrostatik filtrelere her zaman için ihtiyaç duyulmuştur. Bu anlamda sistemler, ortamdaki kötü ve yoğun havanın arıtılmasına katkı sağlarken yine ortamın iyi havalar tarafından sarılmasına da olanak sağlamaktadır.
 
Kötü havalar sebebiyle insanların sağlıkları olumsuz etkilenmektedir. Bu anlamda daha iyi bir havanın görünmesi adına elektrostatik filtre araçlarının kullanılması gereklidir. İçerisinde yer alan özel yapılar sayesinde daha çok sağlıklı havanın oluşmasına katkı sağlayan elektrostatik filtreler insan sağlığını da olumlu etkileyecektir.