• info@dursunlarhavalandirma.com
  • 0507 496 61 11

Sulu Filtre

Sulu Filtre

Sulu filtre sistemleri; daha çok restoran ve bar gibi işletmelerde kullanılan bir çeşit havalandırma sistemidir. Bu gibi işletmelerde her ne kadar kimyasal anlamda olumsuzluklar olmasa bile etrafa istenmeyen ve kötü kokuların yayılması da mümkündür. Bu gibi yayılan kötü kokuları engellemek için sulu filtre sistemleri kullanılmaktadır. Çok kapsamlı restoranlar, alışveriş merkezleri ve bunun gibi birçok kalabalık ortamlarda sulu filtre sistemlerinin kullanılması gereklidir. Bu gibi işletmelerde yayılan ağır, kötü kokular insanları olumsuz etkilemektedir. Böylesi olumsuz durumlardan arınmak için sulu filtre sistemleri en önemli gereksinimlerden biridir.
 
Sulu Filtre Sistemi Neden Önemlidir?
 
Birçok iş sektöründe işlerin amacından kaynaklı olarak ortamda kötü ve ağır kokular yayılabilir. Bu kokuların gerek çalışan kişileri gerekse de müşterileri olumsuz etkilememesi için havalandırma yapılması gerekmektedir. Havalandırma yöntemleri arasında yer alan ve bu gibi yerlerde uygulanması gereken sulu hava filtre sistemlerinin en büyük avantajı ortamda yer alan yoğun kokuları arındırmasıdır. Kötü kokuları yok ederek ortama temiz hava sağlayan sulu filtre sistemleri sayesinde daha temiz bir havada işlerinizi görebilirsiniz. Sulu filtre sistemlerinin önemi şöyle sıralanabilir:
 
Suyu minimum biçimde kullanır,
 
İnsanların kötü havadan etkilenmemesini amaçlar,
 
Ortamın temiz olmasını sağlar,
 
Kirli havayı dışarı atar.
 
Sulu Filtre Sistemleri Nerelerde Kullanılır
 
Sulu filtre sistemlerine daha çok bar, büyük çaplı restoran, ekmek fırınları, alışveriş merkezleri gibi alanlarda kullanılmalıdır. Çünkü bu gibi yerlerde insanlar daha çok yer almakta ve ihtiyaçların da en çok görüldüğü yerlerdir. Böylesi durumlarda havanın olabildiğince köyü ve yoğun kokuya bürünmesi insanların daha sağlıksız olmasına neden olur. Bu gibi durumlardan uzaklaşmak adına iş sektörlerinde sulu filtre sistemlerinin olması gerekmektedir.