• info@dursunlarhavalandirma.com
  • 0507 496 61 11

Metal Filtre Ortam Havalandırması

Metal Filtre Ortam Havalandırması

Havalandırma sistemleri arasında yer alan metal filtre havalandırma sistemi daha çok evlerin mutfak bölümlerinde kullanılmaktadır. Ocaklardan, yemek yapılan yerlerden ortama yayılan kötü havayı emmek ve ortama daha iyi bir hava sağlamak için kullanılmakta olan metal filtre ortam havalandırması birçok yerde de fazlasıyla kullanılmaktadır. Bilindiği üzere yemek yapılan yerlerde fazlasıyla ağır kokular ve kötü kokular yayılmaktadır. İnsanların sağlığını da bir yerden sonra olumsuz anlamda etkileyen bu gibi havaların arındırılması gerekmektedir. Bu anlamda metal filtre havalandırmalarının sıklıkla kullanılması da önerilir. Bu sistemler sayesinde ortamdaki kötü yağ kokuları, yemek kokuları arındırılarak ortama daha iyi hava verilmesi sağlanır.
 
Metal filtre havalandırma sistemleri; özellikle mutfaklarda kullanılan, mutfak davlumbazlarında yıkanması mümkün olan yağ ve toz tutucu panel filtreler olarak da kullanılır.
 
Alüminyum, galvaniz saç ya da paslanmaz metal çerçeve tarafından imal edilen filtre malzemesi olarak ince yapıdaki gözenekli metal örgü teli kullanılır. Filtre malzemesi olarak kullanılmakta olan metal örgü teli, uzun kullanın ömrü ile birlikte yüksek toz tutma kapasitesi de sağlamaktadır.
 
Metal Filtre Ortam Havalandırması Nerelerde Kullanılmaktadır
 
Hemen hemen her evde olması gereken metal filtre havalandırmaları çeşitli yemek sektöründen firmalarda da görmek mümkündür. Özellikle ağır yemek kokuları ve ortamda oluşan tozları emerek ortama daha iyi havanın sağlanmasını gerçekleştiren bu sistemler sayesinde insanlar daha sağlıklı olacaktır. Ortama yayılan bu gibi ağır kokular gerek çalışanları, gerek ev halkını gerekse de firmadaki müşterileri olumsuz etkileyeceği gibi sağlıklarını da tehlikeye atabilir. Özel yapılar tarafından hazırlanan bu sistemler ortamdaki bu gibi kötü yemek kokularını ve tozları emerek ortama iyi anlamda hava sağlar.