• info@dursunlarhavalandirma.com
  • 0507 496 61 11

Jet Pulse

Jet Pulse

Kullanım Alanları;
Seramik Sanayi,  Metal Sanayi, Gıda Sanayi, Otomotiv Sanayi, Döküm Sanayi, Çimento Sanayi, Maden Sanayi, Ahşap Sanayi, Savunma Sanayi vb.
 
Jet-Pulse Tipi Toz Tutma Filtreleri, üretim sırasında ortaya çıkan tozun, kokunun ve dumanın hava emişi ile ortamdan alınarak filtre edilmesini sağlayan otomatik sistemlerdir. Jet- Pulse filtrede emiş için kullanılan aspiratör sayesinde, tesisat aracılığı ile emilen tozlu hava, tesisatın sonundaki filtre emiş ağzına gelir. Ağızdan geçen tozlu hava filtrenin gövde kısmında bulunan, prosese göre seçilen torba tip filtrelerde tutulur ve temiz hava aspiratörün çıkışından dışarı atılır.
Kirlenen torbalar ise elektronik zamanlayıcı ile kontrol edilen ve 6-7 bar basınç hava vuran üfleme valfleri ile temizlenmektedir. Şoklama ile püskürtülen bu hava filtre torbalarında tutulan tozun, partikülün vb. parçacıkların filtrenin alt kısmında yer alan bunkere düşmesini sağlar. Bu sayede bunkerde toplanan malzemelerin kullanılabilecek olanları kullanılır, kullanılamayanlar atık olarak toplanır.