• info@dursunlarhavalandirma.com
  • 0507 496 61 11

Elektrostatik Filtre

Elektrostatik Filtre

Elektrostatik filtrelerinin en önemli özelliği de parcalardan oluşmasıdır. En küçük parçası yaklaşık 2000 m3/h bir filtreleme kapasitesine sahiptir ve parçaların uygun bir şekilde birleştirilmesi ile 48.000 m3/h 'lik bir hava kapasitesine ulaşabiliriz.
 
Elektrostatik filtrelerin parçaları, Cep filtreleri, Damla ayırıcıları, Aktif karbon filtreleri (uçuçu organik maddelerin toplanması gerektiğinde) gibi farklı filtreleme oğeleri ile birlikte birleştirilmesine olanak tanır. Çok fonksiyonlu versiyonda ise arka kısmına parça bağlanarak fan ünitesi ile donatılabilir.
 
Elektrostatik filtre, ünitelerin bağlantılı kurulumu için uygun olarak bükülmüş saç metalden oluşan güçlü bir yapı ile oluşmaktadır. Üniteler, sistemin boru hattı bağlantısı için bir giriş şanşı ile donatılmıştır.
 
Filtre ayrıca elektrostatik parçanın kontrolü için bir elektrik panosu ve fanlı model için de emme ünitesinin start/stop kumandaları ile
donatılmıştır.
 
Elektrostatik filtreleme, hem yağlı hem de kuru havalar için 2 farklı filtre seçeneği sunmaktadır.
Elektrostatik hücreler tarafından toplanan kondensatın boşaltılması için bir sistem ve filtrelenmiş yağın toplanması için bir de tank vardır.
EF filtreleri, aktif karbon modülü 'EF CA' ve ya fan modulu 'EF M' ve ya ikisi de 'EF CA M' şeklindedir.
 
Bu şekilde emme ünitesindeki gürültünün azaltılması sistemin daha kompaktlığı ile (boyutlarının azaltılması) kayde değer bir estetik elde edilir.
 
Doğru uygulanırsa, çok yuksek filtreleme verimi de dikkat çekicidir.
 
Havadaki kirli parçacıklar, emme fanı tarafından filtreleme sistemi üzerine çekilir; iyonlaştırıcı bölümüne geçen parçacıklar tek kutuplu elektrotlar ve yüksek akım teller sayesinde negatif yükle yüklenir. Alttaki filtrenin toplama bölümünde parçacıklar, pozitif yükle çekilirken parçalar son filtreye püskürtülür. Toplama haznesine püskürtülen parçacıklar toplama haznesindeki sıvı ile tutulur. Filtrede tutulan kirletici parçacıklar düzenli olarak basit bakım işlemleri ile temizlenmesi gerekir.